Otulacz bambusowy jako zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa


Otulacz bambusowy jako zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa
2017-08-28
Często niemowlaki płaczą pozornie zupełnie bez powodu. Okazuje się jednak, że często jest to spowodowane brakiem poczucia bezpieczeństwa.
Przeczytaj również:
Dziecko może bowiem być bardzo niespokojne, kiedy znajdzie się na otwartej przestrzeni po wyjściu z łona matki. Trzeba więc zapewnić mu warunki podobne do tych, jakie miał przed narodzeniem.
 
Otulacze Bambusowe - zapewnienie poczucia bezpieczeństwa
 
Otulacz bambusowy sprawia, że dziecko czuje się bezpieczne, niczym niezagrożone. Generalnie, dzieci potrzebują być często przytulane, gdyż wtedy czują się bezpiecznie. Jednakże, rodzice nie zawsze są w stanie przytulać dziecko. Nie mogą robić tego przecież cały czas. Stąd też na przykład w nocy świetnie zastąpią ich otulacze bambusowe.
 
Jak wybrać otulacz?
 
Bardzo ważne jest, aby otulacz nie był zbyt ciasny. Dziecku nie może być niewygodnie, gdyż wtedy wcale nie będzie się ono czuło bezpiecznie. Ponadto, niezwykle ważna jest również jakość wykonania otulaczy bambusowych. Rzecz w tym, aby nie były one szorstkie, gdyż drażnią wtedy skórę malucha. Ponadto, ważne jest również, aby były antyalergiczne.
 
Dlaczego bambus?
 
Wydaje się, że dzisiaj zdecydowanie najlepszym wyborem jest otulacz 100% Bamboo. Dlaczego akurat bambus jest najlepszym materiałem na otulacz? Przede wszystkim trzeba wspomnieć o delikatności tego materiału. Dzieci w otulaczach bambusowych czują się komfortowo, gdyż nic ich nie drażni ani nie obciera. Oczywiście, warunkiem jest solidne wykonanie otulacza.
 
Warto również zwrócić uwagę na przewiewność otulacza z bambusa. Dzięki niej dziecko się nie poci, przez co nie odczuwa dyskomfortu. Poza tym, jeśli dziecko poci się podczas snu łatwo może dojść do przeziębienia w skutek przewiania.
 
Nie bez znaczenia jest z pewnością również to, że bambus jest materiałem antybakteryjnym. Stąd też nie trzeba martwić się, że dziecko w otulaczu bambusowym złapie jakąś infekcję bakteryjną. Inną kwestią decydującą o popularności otulaczy z bambusa jest duża dostępność materiału. Rzecz w tym, że bambusy mogą rosnąć w zasadzie w każdych warunkach. Ponadto, rosną one bardzo szybko.
 
Duży wybór otulaczy znajdziemy na stonie Makaszki: 
https://www.makaszka.pl/posciele-i-100-bamboo/100-bambo/otulacz-100-bamboo.html
Serdecznie Polecamy! 


Nadesłał:

Artykuły Minky i Velvet dla Dzieci - Makaszka
http://www.makaszka.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl