Bezpieczny Maluch - bezpłatne warsztaty w Galerii Katowickiej


Bezpieczny Maluch - bezpłatne warsztaty w Galerii Katowickiej
2018-06-27
Masz małe dziecko lub niedługo zostaniesz rodzicem? To spotkanie jest dla Ciebie! Już w najbliższy czwartek, 28 czerwca, w Galerii Katowickiej będzie miała miejsce katowicka odsłona ogólnopolskiej Kampanii Bezpieczny Maluch, mającej na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju.

 

Przeczytaj również:

Kluczowym tematem spotkania, które odbędzie się 28 czerwca w godzinach 17:00 - 20:30 na poziomie +2 (Scena w Galerii) Galerii Katowickiej, będą warsztaty z udzielenia pierwszej pomocy małemu dziecku oraz kobiecie w ciąży. Poprowadzi je wykwalifikowany ratownik medyczny. Nie każdy wie, że panie „z brzuszkami” są bardziej narażone na dolegliwości zdrowotne, których skutkiem może być nagłe omdlenie lub zasłabnięcie, a czynności ratownicze wyglądają nieco inaczej, niż w przypadku innych dorosłych.

W trakcie warsztatów sporo czasu zostanie również poświęcone kolejnemu, niezwykle istotnemu tematowi, jakim jest bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci. Ekspert podpowie m.in, jak wybrać bezpieczny fotelik, jak go zamontować w samochodzie oraz jak prawidłowo zapiąć w nim dziecko. Będzie można dowiedzieć się także, co oznacza np. dany kolor rączek fotelika, jego numer, ile fotelik jest ważny etc.

Warsztaty Kampanii Bezpieczny Maluch to także spotkanie ze specjalistami, którzy przybliżą temat karmienia piersią, pielęgnacji skóry matki i dziecka, zabezpieczenie przyszłości dziecka i komórek macierzystych. Odbędą się również liczne konkursy z nagrodami.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Warunkiem udziału jest wcześniejsza rejestracja na: http://www.bezpiecznymaluch.com.pl/warsztaty/szczegoly/600. Liczba miejsc jest ograniczona.

Kampania Bezpieczny Maluch to najszersza w Polsce akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców niemowląt mająca na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. W ramach Kampanii na terenie całej Polski odbywają się bezpłatne warsztaty dla rodziców. Misją Kampanii jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dziecka. 

 Nadesłał:

Open Media

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl