Łazienka bezpieczna dla dziecka, o czy warto pamiętać?


2019-08-19
Łazienka jest miejscem, które ze względu na czynności w niej wykonywane powinno być przede wszystkim wysoce higieniczne i bezpieczne. W przypadku, gdy korzystają z niej samodzielnie dzieci sprawa higieny jest jeszcze bardziej istotna. Jak przystosować łazienkę, by była funkcjonalna i bezpieczna?

Ręczniki dla dzieci – jak często prać?

Ręczniki dla dzieci są jednym z tych elementów, który ma wpływ na bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny. Mokre i wilgotne ręczniki to jedno z największych siedlisk bakterii i drobnoustrojów, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. Dlatego tak istotna jest w tym przypadku odpowiednia dbałość o ich czystość. Przede wszystkim ręczniki dla dzieci powinny być wykonane z najlepszych materiałów. Przed pierwszym użyciem ręcznik powinien zostać w odpowiedni sposób wyprany. Jest to ważne, ponieważ w innym przypadku nie będzie on wchłaniał wody, tak jak powinien, a także dzięki temu można pozbyć się środków chemicznych czy zanieczyszczeń, które pozostają na wierzchni. W zależności od tego, na jaki ręcznik się zdecydujemy, może on w czasie prania tracić włoski. Jest to zupełnie naturalny proces i zazwyczaj dzieje się tak podczas kilku pierwszych prań.

Przeczytaj również:

W jaki sposób prać ręczniki?

Kwestia samego prania ma wpływ na bezpieczne użytkowanie a także i trwałość. Ręczniki dla dzieci należy w pierwszej kolejności posegregować. Niedopuszczalne jest pranie ich z bielizną czy innym rodzajem odzieży. Powinny być prane oddzielne i przy użyciu odpowiedniego do tego programu. Istotny jest też sam proszek czy płyn. W przypadku dzieci warto by był on delikatny, wręcz hipoalergiczny. Delikatne środki nie zniszczą struktury ręcznika, a także sprawią że będzie on przez długi czas miękki. Jednym z domowych sposobów, który pozwoli pozbyć się z ręcznika nieprzyjemnego zapachu wilgoci jest dodanie do prania około pół szklanki sody oczyszczonej. Soda ma także pozytywny wpływ na miękkość tkaniny i jej puszystość.Nadesłał:

NoweArtykuły

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl